Adres: 25-133 Kielce, ul. Rajtarska 47   Telefon: 576-544-990

            

Jesteś tutaj: AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Na stronie prezentujemy najnowsze informacje dotyczące konkursu "Wzorowa Gmina"

Zespół Back Stage grał światowe hity …

Zespół Back Stage grał światowe hity …

Gwiazdą pierwszej Gali Złotej Siódemki zorganizowanej w Kielcach był zespół Back Stage z Dolnego Śląska. W trakcie uroczystości finalista Konkursu „Mam Talent” zaprezentował wiele światowych hitów sprzed lat, które spodobały się samorządowcom.

To jeszcze nie koniec…

To jeszcze nie koniec…

Burmistrz Skalbmierza zapowiedział na Gali Złotej Siódemki kolejne inwestycje, jakie będą zrealizowane w kadencji samorządowej 2024-2029. A bedzie ich sporo ...

Patronaty Przyznane

Patronaty Przyznane

Podkarpackie, Małopolskie, Świętokrzyskie i Śląskie – to województwa, w jakich na początku 2024 roku zrealizowany zostanie Konkurs „Wzorowa Gmina 2024”.

Gmina Domaniów ma być nowoczesna…

Gmina Domaniów ma być nowoczesna…

Staram się, by mieszkańcom żyło się coraz lepiej, by nie uciekali do miasta, bo tu mają wszystko co do życia jest niezbędne - mowił do zgromadzonych na Gali Wójt Domaniowa Wojciech Głogulski 

Zmiany nie były proste

Zmiany nie były proste

Dużo i trściwie mowił o przebudowie systemu życia gospodarczego w Chojnowie po wręczeniu Statuetki Hefajstosa Samorządu Burmistrz Miasta Jan Serkies

Forum Ekspertów przygotowało Listy Gratulacyjne

Forum Ekspertów przygotowało Listy Gratulacyjne

Przewodniczący Zgromadzenia "Forum Ekspertów" Grzegorz Solarz wręczył każdemu z samorządowców specjalne podziękowania. W liście gratulacyjnym podkreślił, jak ciężką rolą jest sprawowanie urzędu Wójta czy Burmistrza  w obecnej rzeczywistości

Statuetki gotowe – można zaczynać

Statuetki gotowe – można zaczynać

15 specjalnie odlanych z brązu na Galę Wzorowych "Statuetek Hefajstosa Samorządu" czeka na nowych właścicieli. Już wkrótce odbiorą je samorządowcy uczestniczący w "Gali Wzorowych 2023" na Dolnym Śląsku.

 Filmy już w produkcji

Filmy już w produkcji

Redaktor Artur Świtoń rozpoczął produkcję filmów promujących Laureatów Konkursu "Wzorowa Gmina 2023" na terenie woj. Dolnośląskiego. W ciągu 7 dni nagrania obejmą 15 samorzadów. 

Ogromne zainteresowanie Laureatami Konkursu

Ogromne zainteresowanie Laureatami Konkursu

W Polkowicach wręczaniu Certyfikatu „Wzorowa Gmina 2023” towarzyszyła Konferencja Prasowa. Pytaniami zasypywani byli zarowno organizatorzy Konkursu jak i uradiowany z przyznanego Tytułu Burmistrz Miasta i Gminy Polkowice.

Startujemy na Dolnym Śląsku

Startujemy na Dolnym Śląsku

Pora zacząć rywalizację wśród Miast i Gmin jednego z najpiękniejszych Regionów Polski. Nominacje otrzymają wszystkie samorządy miejskie i gminne, a Finał rywalizacji i wręczenie statuetek przewidziano na Listopad 2023.  

PRZEJRZYSTOŚC W INFORMACJACH O KONKURSIE

PRZEJRZYSTOŚC W INFORMACJACH O KONKURSIE

Dział informatyzacji i przekazu wiadomości Życia Regionów poinformował, o wprowadzeniu zmian na stronach poświeconych Konkursowi. Dostepne są nowe aktualne dane, regulamin czy galeria zdjęć. Są tez dane o laureatach i wydawane ne bieżaco Certyfikaty gmin

PIEKOSZÓW Z WYRÓŻNIENIEM SPECJALNYM

PIEKOSZÓW Z WYRÓŻNIENIEM SPECJALNYM

Miasto i Gmina Piekoszów otrzymalo Tytuł "Wzorowa Gmina 2023”.  w kategorii Lider Edukacji. To pierwsze tak prestiżowe wyróżnienie dla samorządu po przekształceniu w miasto i jedyne dla gminy z województwa Świętokrzyskiego, jakie przyznano w tym roku. 

Patronat Marszalka

Patronat Marszalka

Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnoslaskiego objąl Honorowy Patronat nad Konkursem Wzorowa Gmina. Oznacza to, ze samorządy z tego regionu po raz drugi w historii będą mogły poddać się ocenie i otrzymać ten zaszczytny tytuł. 

NOWA SIEDZIBA i ADRES

NOWA SIEDZIBA i ADRES

Organizator Konkursu z nowymi wyzwaniami. Lepsza jakośc, dostępnośc i funkcjonalność - to tylko niektóre z wielu atutów nowej siedziby biura Organizatora Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina 2023.

PRAWNICY ZATWIERDZILI!  MOŻNA STARTOWAĆ

PRAWNICY ZATWIERDZILI! MOŻNA STARTOWAĆ

Zmieniajaca się od kilku lat rzeczywistość i sposób funkcjonowania samorządów w Polsce, które obecnie są wpełni zinformatyzowane - spowodował, że jako Organizatorzy Konkursu "Wzorowa Gmina" opracowaliśmy nowy regulamin, dostosowany do obecnych realiów.

Są pierwsze zgłoszenia!

Są pierwsze zgłoszenia!

Do Redakcji Życia Regionów napływają już pierwsze zgłoszenia od samorzadów, które zdecydowały się na udział w Projekcie "Wzorowa Gmina 2023". Ankiety zostaną ocenione przez członków Forum Ekspertów, którzy podejmą decyzje, dla kogo powedrują Tytuły Liderów. 

Obradowało Forum Ekspertów

Obradowało Forum Ekspertów

Eksperci dokonali oceny I tury zgłoszonych do Konkursu samorządów Dolnego Śląska. Wszystko odbylo sie w systemie on-line, w w jakim obradują dziennikarze i specjaliści zajmujący się tematyką samorządów, którzy stanowią Forum Ekspertów.