Adres: 25-133 Kielce, ul. Rajtarska 47   Telefon: 576-544-990

            

Jesteś tutaj: WZOROWA GMINA 2018

WZOROWA GMINA 2018

Rok 2018 był rokiem wyborczym. Jesienią mieszkańcy Polski podejmowali decyzje, na kogo postawić? Kto powinien zostać Wójtem, Burmistrzem czy Prezydentem. Wybierali także radnych. Nic więc dziwnego, że wielu samorządowców chciało pokazać mieszkańcom, co się zmieniło w zarządzanych przez nich gminach czy miastach.

GALA WZOROWYCH KATOWICE 12 X 2018 r.

Gmina Gierałtowice

LIDER  SPORTU 

 Samorzad ten połozony jest w Powiecie Gliwickim i należy do najdynamiczniej rozwijających się na Śląsku. 

Gmina Ożarowice

LIDER INNOWACYJNYCH ROZWIĄZAŃ W SAMORZADZIE

Gmina Ożarowice położona jest w Powiece Tarnogórskim, ma blisko 6 tys. mieszkańców. Na jej terenie znajduje się Lotnisko Katowice Pyrzowice, co gwarantuje stały i równomierny rozwój Gminy.

Gmina Goleszów

LIDER WSPÓŁPRACY MIĘDZYNARODOWEJ 

Gmina Goleszów położona jest przy granicy z Czechami w Powiecie Cieszyńskim. Mieszka w niej prawie 14 tys. osób. Słynie z pięknych terenów wypoczynkowych, wspólnych szlaków polsko-czeskich oraz doskonale funkcjonujacych organizacji pozarządowych

Gmina Janów

LIDER OŚWIATY 

Gmina Janów jest jedną z najpiękniej połozonych w woj. Śląskim. Bliskie sąsiedztwo Częstochowy i Olsztyna powoduje, że niebrakuje w niej turystów. Zwłaszcza, że jest tam najstarsza polska pstrągarnia oraz słynna Brama Twardowskiego. Gmina ma ponad 6 tys. mieszkańców

Miasto Mikołów

LIDER INWESTYCJI 

Mikołów to znakomicie zarzadzane misato w Aglomeracji Katowickiej. Nazywane jest zielonymi płucami, ponieważ ma dużo parków, zieleńców i miejsc odpoczynku dla mieszkańców. W ostatnim okresie przeprowadzono tam szereg inwestycji poprawiających komfort życia. Miasto ma pona 41 tys. mieszkańców

Miasto i Gmina Blachownia

LIDER WYKORZYSTANIA ŚRODKÓW UNIJNYCH

Blachownia to miasto sasiadujące z Częstochową. Od wielu lat staje sie prawdziwą "sypialnią", gdzie nowe osiedla domków jednorodzinnych powstają niczym "grzyby po deszczu". Ostatnio zrewitalizowano tam miejskie jezioro, centrum i miejskie parkingi. Blachownia ma około 10 tys. mieszkańców

Gmina Jasienica

LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Gmina Jasienica połozona jest w sąsiedztwie Bielska-Białej. To powoduje, że jej tereny sa bardzo cenione przez inwestorów. Dlatego w ostatnim czasie powstało tam wiele nowych zakładów pracy, hoteli, domów mieszkalnych czy magazynów. Gmina ma prawie 24 tys. mieszkańców.

Miasto i Gmina Kłobuck

LIDER EKOLOGI

Kłobuck to jedna z najlepiej rokujacych gmin w woj. Ślaskim. Stolica Powiatu połozona kilkadziesiąt kilometrów obok Częstochowy. Słynie z pięknych terenów rekreacyjnych oraz wysokiej klasy ziem rolnych. Jest jedną z najlepszych gmin do mieszkania w woj. Śląskim. Ma 21 tysiecy mieszkańców

 

Miasto i Gmina Pszczyna

LIDER ROZWOJU 

Pszczyna jest od zawsze miastem królewskim. Znajdujący się tam Pałac oraz Park i rezerwat oraz zrewitalizowany ostatnio Rynek stanowią historyczną zabudowę przyciagającą turystów. Do tego nowe drogi, tereny inwestycyjne oraz doskonała współpraca z przedsiebiorcami. Pszcyna ma obecnie 83 tys. mieszkańców


Miasto Bytom 

LIDER INFRASTRUKTURY

Bytom jest jednym z najnowocześniejszych miast Aglomeracji Śląskiej. Bliskośc Katowic oraz mnogość zakładów pracy powoduje, że mieszkańcy chętnie się tu osiedlają. Bytom słynie z wielu parków, mnogości klubów sportowych oraz innowacyjnych rozwiązań w budownictwie. W Bytomiu mieszka ponad 170 tys. osób

Miasto Świętochłowice

LIDER KULTURY

Świętochłowice to jedno z najlepiej funkcjonujących miast w Polsce. Idealna symbioza biznesu, kultury i spraw społecznych powoduje, że postawiono na ostatni akcent jakim była poprawa bezpieczeństwa. Swiętochłowice mają 50 tys. mieszkańców
  

Miasto Żory

LIDER INFRASTRUKTURY I TRANSPORTU PUBLICZNRGO

Żory to miasto, jakie w ostatnich latach zmieniło się w nowoczesne, przyjazne i atrakcyjne. Rozwiązania komunikacyjne, nowe miejsca wypoczynku, relaks, sport i kultura- to tylko niektóre cechy opisujace miasto. Żory mają 63 tys. mieszkańcow

Miasto Jastrzębie - Zdrój

LIDER GOSPODARKI

Jastrzębie-Zdrój już od kilkudziesięciu lat straciło swoje prouzdrowiskowe cechy. Teraz to wielkie, połozone na wysokiej klasy węglu zagłebie przemysłowe. W spółce lub firmach kooperujących zatrudnionych jest większośc mieszkańców miasta, w którym obecnie mieszka prawie 90 tys. osób

Miasto Siemianowice Śląskie

LIDER KULTURY

Siemianowice Śląskie są miastem przemysłowym, słynącym z wielowiekowej tradycji górniczej. Obecnie najstarszy szyb i podziemia kopalni są zamienione na muzeum i amfiteatr. A o wielkości przemysłowej Siemianowic przypominają teraz jedne z najwiekszych zakładów grupy Bumar - wytwarzające wozy bojowe Rosomak. W Siemianowicach mieszka ponad 67 tys.osób

Miasto i Gmina Toszek

LIDER EDUKACJI

Toszek połozony jest na styku województw Śląskiego i Opolskiego. Ma ponad 3,5 tys. mieszkańców. Bliskość stref przemysłowych powoduje, że tereny gminy sa atrakcyjnym miejscem do budowy domu i zamieszkania. 

Gmina Wilkowice

WZOROWY SAMORZĄDOWIEC 


Wójt Gminy Wilkowice 
MIECZYSŁAW RĄCZKA


GALA WZOROWYCH Zielona Góra 29 VI 2018 r.

Gmina Brody

LIDER WSPÓŁPRACY ZAGRANICZNEJ 

Gmina Brody położona jest w Powiecie Żarskim. Mieszka w niej 3 445 osób. Dzięki wzorowo zrealizowanemu polsko-niemieckiemu projektowi „bez granic”, którego partnerami były niemieckie Forst, Lubsko, Żary i Brody miejscowość odzyskała swój dawny blask. 

Gmina Zabór

LIDER TURYSTYKI

Gmina Zabór położona jest w południowo-wschodniej części województwa lubuskiego, od południa graniczy z Zieloną Górą. Zamieszkuje ją blisko 4 tys. osób, słynie z przepięknego pałacu z kryształową salą i zdobioną elewacją, przed którymi chętnie fotografują się turyści. 

Gmina Górzyca

LIDER INFRASTRUKTURY

Gmina Górzyca leży w południowo-zachodniej części województwa lubuskiego. Zajmuje obszar 146 km², zamieszkuje ją 4100 osób.  Dzięki staraniom władz samorządowych zrealizowano kilkanaście poprawiających warunki  życia projektów. 

Gmina Dąbie

LIDER INTEGRACJI SPOŁECZNEJ

Gmina Dąbie
 jest położona w zachodniej części województwa lubuskiego i graniczy z krosnem odrzańskim. Zajmuje powierzchnię 170 km² i ma ponad 5100 mieszkańców. Władze samorządowe gminy Dąbie postawiły sobie jako jeden z głównych celów stworzenie warunków do aktywnego spędzania czasu przez osoby starsze. 

Gmina Pszczew

LIDER SPORTU I REKREACJI

Gmina Pszczewjest położona w środkowo-wschodniej części województwa lubuskiego w powiecie międzyrzeckim. Ma powierzchnię 177 km² i blisko  4300 mieszkańców. Od dłuższego czasu intensywnie realizowane są tam projekty poprawiające infrastrukturę – zwłaszcza sportową.

Gmina Otyń

LIDER OŚWIATY

Gmina Otyń jest położona w południowo wschodniej części województwa lubuskiego. Myśląc o rozwoju władze samorządowe zainwestowały w poprawę bazy oświatowej. 

Gmina Łagów

 LIDER KULTURY

Gmina Łagów
 jest położona w centralnej części województwa lubuskiego. Zajmuje powierzchnię 199 km kwadratowych i zamieszkuje ją ponad 5 tysięcy osób. Gmina to prawdziwa perła turystyczna ziemi lubuskiej z bogatym kalendarzem imprez. 

Gmina Ośno Lubuskie

LIDER BEZPIECZEŃSTWA

Gmina Ośno Lubuskie 
jest położona w północno-zachodniej części województwa lubuskiego. Zajmuje obszar 198 km kwadratowych i ma około 6500 mieszkańców. Władze samorządowe oprócz turystyki kładą duży nacisk na poprawę bezpieczeństwa.

Gmina Santok

LIDER WYKORZYSTANIA FUNDUSZY UNIJNYCH

Gmina Santok położona jest w północnej części województwa lubuskiego w powiecie gorzowskim i zajmuje powierzchnię 168 km². Ma 8200 mieszkańców, których stale przybywa. To nikogo nie dziwi, ponieważ od kilku lat przy wsparciu funduszy unijnych realizowane są tam inwestycje sprzyjające rozwojowi.

Gmina Babimost

LIDER GOSPODARKI

Gmina Babimost 
położona jest w środkowej części województwa lubuskiego. Zajmuje powierzchnię ponad 3,5 tysiąca kilometrów kwadratowych i ma prawie 4 tysiące mieszkańców. W Polsce znana jest nie tylko z międzynarodowego portu lotniczego, ale także z dobrego klimatu dla gospodarki. 

Gmina Sława

LIDER ROZWOJU

Gmina Sława
 położona jest w południowo-wschodniej części województwa lubuskiego. Ma powierzchnię 326 kilometrów kwadratowych i ponad 12 tysięcy mieszkańców. Bez wątpienia atrakcją przyciągającą od lat turystów jest ośmiuset hektarowe jezioro, na którym można uprawiać sporty wodne. 

Gmina Siedlisko

LIDER EDUKACJI

Gmina Siedlisko 
leży w południowo-wschodniej części Ziemi Lubuskiej w powiecie nowosolskim. Zajmuje obszar ponad 92 km2 i zamieszkuje ją 3,5 tysiąca osób. Już najmłodsi mieszkańcy gminy prowadzeni są w przedszkolach, w tym także w placówkach niepublicznych, według nowatorskich programów. W szkołach nauczyciele prezentują pełnie możliwości edukacyjnych, co przekłada się na znakomite wyniki podopiecznych w nauce.

Gmina Świdnica

WZOROWY SAMORZĄDOWIEC

Wójt Gminy Świdnica
Adam Jaskólski

 

GALA WZOROWYCH KIELCE 15 III 2018 r.

Gmina Krasocin 

LIDER BEZPIECZEŃSTWA

Gmina Krasocin Gmina Krasocin ma blisko 11 tys. mieszkańców i położona jest w Powiecie Włoszczowskim. Słynie z przepięknych lasów, które zajmują ponad 40% całego jej obszaru.

Gmina Czarnocin

 LIDER WSPÓŁPRACY

Gmina Czarnocin położona jest w południowej części Województwa Świętokrzyskiego w Powiecie Kazimierskim. Sukcesem władz samorządowych jest bez wątpienia bardzo dobrze odbierana przez mieszkańców współpraca na wielu płaszczyznach: z samorządem województwa przy pozyskiwaniu środków unijnych. Istotna jest współpraca z innymi instytucjami owocująca wieloma przedsięwzięciami dla dzieci, młodzieży a także seniorów.

Gmina Łoniów

 LIDER INTEGRACJI SPOŁECZNEJ

Gmina Łoniów to malowniczy zakątek Województwa Świętokrzyskiego położony w Powiecie Sandomierskim. Składa się z 30 sołectw i ma ponad 7,5 tys. mieszkańców. Charakterystycznym elementem pejzażu są ciągnące się pasma sadów, głównie jabłoni. Władze samorządowe od wielu lat angażują się w projekty zmierzające do integracji społecznej.

 

Gmina Pawłów

LIDER INFRASTRUKTURY

Gmina Pawłów jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się w regionie. Położona w Powiecie Starachowickim systematycznie powiększa liczbę mieszkańców. Obecnie jest ich blisko 15,5 tysiąca. Władze samorządowe starają się inwestować w gminną infrastrukturę.

 

Gmina Solec-Zdrój

LIDER INWESTYCJI

Gmina Solec-Zdrój to gmina położona w południowej części Powiatu Buskiego. Słynie z najmocniejszych wód siarczkowych, które wykorzystywane są m.in. w największych w Polsce Basenach Mineralnych. Stale zwiększająca się liczba kuracjuszy i turystów, a także coraz większa baza hotelowa zachęciła władze samorządowe do dynamicznych inwestycji w ekologię oraz infrastrukturę.

 

Gmina Pińczów

LIDER SŁUŻBY ZDROWIA

Gmina Pińczów położona jest w przepięknym rejonie Województwa Świętokrzyskiego popularnie nazywanym Ponidziem. Zajmuje powierzchnie 213 km2, na której mieszka około 21 tysięcy osób. Władze samorządowe kładą duży nacisk na poprawę ochrony zdrowia.

 

Gmina Radoszyce

LIDER WYKORZYSTANIA ŚRODKÓW UNIJNYCH

Gmina Radoszyce położona jest w północno-zachodniej części Województwa Świętokrzyskiego w Powiecie Koneckim. Zajmuje powierzchnię ponad 146 tys. km2 i w zdecydowanej większości pokryta jest lasami.  Władze Samorządowe doskonale radzą sobie z pozyskiwaniem funduszy z różnych źródeł, by móc inwestować w rozwój swojej Gminy.

 

Włoszczowa

LIDER EDUKACJI

Miejsko wiejska gmina Włoszczowa położona jest w zachodniej części Województwa Świętokrzyskiego i graniczy z dwoma regionami łódzkim i  śląskim. Atutem jest doskonałe skomunikowanie kolejowe z Warszawą i Krakowem oraz uzbrojone tereny przyciągające inwestorów. Rozwój gospodarki powoduje, że w gminie Włoszczowa osiedla się coraz więcej rodzin. Z myślą o nich władze samorządowe postawiły sobie za cel stworzenie perfekcyjnych warunków do nauki dla dzieci i młodzieży.

 

Busko-Zdrój

LIDER EKOLOGII

Busko-Zdrój to jedno z najpiękniejszych miast Województwa Świętokrzyskiego. Od ponad 800 lat słynie z leczniczych wód, w których chętnie kąpieli zażywali polscy możnowładcy i duchowi. Uzdrowiskowy charakter miasta zachował się do dnia dzisiejszego, a hasło „Busko Leczy” przyciąga coraz większą rzeszę kuracjuszy z kraju i za granicy. Władze samorządowe inwestują więc w rozwiązania proekologiczne, by  mieszkańcy i przyjezdni czuli się tu jak najlepiej.

 

Gmina Iwaniska

LIDER TURYSTYKI

Gmina Iwaniska staje się z roku na rok jedną z najbardziej znanych w Polsce. Ma 7 tysięcy mieszkańców i położona jest w Powiecie Opatowskim. Dzięki operatywności władz samorządowych Iwaniska z powodzeniem wykorzystują swoje 5 minut remontując i promując jedną z największych atrakcji Województwa Świętokrzyskiego - Zamku rodziny Ossolińskich – Krzyżtopór w Ujeździe.

  

Gmina Waśniów

LIDER KULTURY

Gmina Waśniów położona jest w północno-wschodniej części Województwa Świętokrzyskiego w pobliżu miasta Ostrowiec Świętokrzyski. Waśniów należy do najstarszych miejscowości w regionie. Jego geneza sięga XI wieku i do dziś zachowały się tam cenne zabytki architektury sakralnej. Obecnie w gminie mieszka blisko 7 tysięcy osób, którzy bez względu na wiek na pewno nie mogą narzekać na nudę. Władze samorządowe postawiły bowiem na sport i kulturę.

 

Gmina Stopnica

LIDER OŚWIATY

Gmina Stopnica leży w bezpośrednim sąsiedztwie Buska-Zdroju i jest przedzielona drogą krajową 73 na dwie części. W gminie mieszka ponad 7 tysięcy osób. Ważnym, realizowanym wyzwaniem jest inwestycja w placówki oświatowe.

 

Gmina Strawczyn

LIDER SPORTU

Gmina Strawczyn należy do grona najdynamiczniej rozwijających się samorządów Województwa Świętokrzyskiego. Położona jest w zachodniej części Powiatu Kieleckiego. Atrakcyjność gminy opiera się na licznych walorach przyrodniczych, ale także bogatej ofercie kulturalnej, rekreacyjnej i sportowej.

 

Skarżysko-Kamienna

LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Skarżysko-Kamienna to miasto powiatowe na północy województwa świętokrzyskiego. Przecina je trasa ekspresowa S7 oraz linie kolejowe prowadzące w czterech kierunkach naszego kraju. Tak dogodne położenie sprzyja rozwojowi. Miasto oferuje też profesjonalnie przygotowaną bazę terenów inwestycyjnych.

 

Ostrowiec Świętokrzyski

LIDER GOSPODARKI

Ostrowiec Świętokrzyski to drugie co do wielkości miasto w regionie. Jest stolicą powiatu i ma prawie 70 tys. mieszkańców. Od blisko 200 lat o rozwoju miasta decyduje huta, którą założono w 1839 roku. Wokół huty powstają nowe zakłady, które kooperując generują stały rozwój, co przekłada się na systematyczne zmniejszenie bezrobocia.

 

Gmina Chęciny

LIDER ROZWOJU

Gmina Chęciny położona jest w centralnej części Woj. Świętokrzyskiego, 15 km od Kielc przy drodze ekspresowej S7 Warszawa-Kraków. Samorząd aktywny jest w zakresie współpracy międzynarodowej, co potwierdzając partnerzy z Bułgarii, Litwy, Rumunii, Turcji i Węgier. Efekty tak szeroko zakrojonych działań to m.in. wzrost liczby mieszkańców, rozwój gospodarki i ogromne zainteresowanie inwestorów tworzących nowe miejsca pracy.

 

Ożarów

WZOROWY SAMORZĄDOWIEC

Burmistrz Miasta i Gminy Ożarów
Marcin Majcher